Za kradzież odkurzacza – nawet 15 lat więzienia

Ciechanowscy policjanci wytropili i zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W przeszłości był już skazywany za takie same przestępstwo. – Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi do 15 lat pozbawienia wolności – informuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

– W ubiegłym tygodniu śledczy postawili zarzut kradzieży z włamaniem do pomieszczenia piwnicznego w warunkach recydywy 30-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego. Do włamania doszło z wtorku na środę w Ciechanowie. Sprawca pokonując zabezpieczenia dostał się do piwnicy bloku wielorodzinnego i ukradł odkurzacz spalinowy oraz przewód elektryczny. Łącznie powodując straty na ponad tysiąc złotych – relacjonuje kom. Jolanta Bym. – Sprawą kradzieży z włamaniem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ciechanowskiej policji. Zebrane przez policjantów informacje pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzewanej o to włamanie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanemu śledczy przedstawili zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. – Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora wobec 30-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji – informuje kom. Bym.

red