Zabrał cudzy portfel – rozpoznał go policjant

– Policjant w czasie wolnym rozpoznał sprawcę przywłaszczenia portfela- informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Za przywłaszczenie znalezionego portfela odpowie 23-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna znalazł portfel z zawartością dokumentów oraz pieniędzy i nie zwrócił go właścicielowi.

Jak wynikało ze zgłoszenia do zdarzenia doszło 17 kwietnia  roku w sklepie spożywczym na ul. Niechodzkiej w Ciechanowie, gdzie pokrzywdzona zgubiła swój portfel.

-Cała sytuacja została nagrana przez kamery monitoringu. Na nagraniu widać jak młody mężczyzna bierze portfel i chowa go do torby. Następnego dnia jeden z policjantów ciechanowskiej komendy Policji będąc po służbie w sklepie rozpoznał mężczyznę z nagrania, który przywłaszczył portfel pokrzywdzonej. Policyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania 23-letniego mężczyzny a portfel z dokumentami i pieniędzmi został zwrócony właścicielce – informuje podkom. Brzezińska.

Policja przypomina o obowiązkach, które ciążą na znalazcy rzeczy. W myśl zapisów ustawy o rzeczach znalezionych każdy, kto znajdzie rzecz i zna właściciela, ma obowiązek powiadomić go niezwłocznie o jej znalezieniu. W sytuacji, gdy nie znamy osoby uprawnionej do odbioru rzeczy, natychmiast powinniśmy zawiadomić o znalezieniu przedmiotu – właściwego starostę. Ze znalezionym przedmiotem możemy także zgłosić się na policję.

fot. pixabay.com

podkom. Ewa Brzezińska