Zagrożenia koronawirusem zmienia wojskowe plany

Dwa tygodnie wcześniej niż planowano zakończono kwalifikację wojskową w powiecie ciechanowskim. Rozpoczęta 4 marca miała skończyć się 27 marca. Powód zmiany: zagrożenie koronawirusem.

-W związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem tegoroczna kwalifikacja wojskowa zostaje zakończona 13.03.2020 r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. – informuje Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ciechanowie. – Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność. Osoby, które otrzymały wezwania proszone są o NIESTAWIANIE się do powiatowych komisji lekarskich, zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej w 2021 r.

Zagrożenie koronawirusem powoduje, że ciechanowska WKU prosi wszystkich interesantów oraz osoby, które otrzymały wezwanie do WKU w celu nadania przydziałów mobilizacyjnych o kontakt telefoniczny i nie stawianie się osobiste w siedzibie Komendy. – Wezwania z nowym terminem stawiennictwa, zostaną wysłane pocztą. Telefon kontaktowy WKU 261-341-503. Za utrudnienia przepraszamy – podaje WKU.

Fot. WKU Ciechanów