Zagrożenie koronawirusem. W powiecie ciechanowskim właściwie bez zmian

Jak podała dzisiaj (sobota, 21 marca) Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie: liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: wynosi 79, objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 87, a hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 3.

W porównaniu do raportu PSSE z piątku nie zmieniła się ilość hospitalizowanych i objętych nadzorem. O 8 osób więcej jest objętych kwarantanną.

Na Mazowszu, wg danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (stan z soboty, 21 marca) nadzorem epidemiologicznym objętych było 8 tys. 266 osób, kwarantanną domową: 5 tys. 39, hospitalizowano z powodu zakażenia wirusem COVID-19 – 406 osób. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 126 osób.

– W ciągu ostatniej doby: objęto kwarantanną 1 028 osób, a 828 osób objęto nadzorem epidemiologicznym. W ciągu ostatniej doby od ostatniego meldunku przybyło 19 potwierdzonych przypadków zachorowań do godziny sporządzenia niniejszego komunikatu – czytamy na stronie internetowej WSSE. – Na chwilę sporządzenia meldunku nie odnotowano żadnego zgonu z powodu COVID-19 na terenie województwa mazowieckiego.