Zamiast pisać do Laponii zadzwoń do Starostwa w Ciechanowie

Święta Bożego Narodzenia za niewiele ponad miesiąc. Choinka, Pierwsza Gwiazdka, no i oczywiście prezenty, prezenty…  W dalekiej Laponii Elfy Świętego Mikołaja pewnie nie nadążają już z otwieraniem listów z całego świata… Ale po co pisać tak daleko? Może listonosz się spóźni, może nasz list trafi do… Japonii. I 24 grudnia pod choinką nie znajdziemy nawet rózgi…

Po co więc pisać gdzieś hen za podbiegunowe koło? Lepiej zadzwonić do Starostwa Powiatowego w Ciechanowie, gdzie przygotowywany jest Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja, który wyruszy w trasę 4 – 6 grudnia.

– Nie będzie wielu świątecznych wydarzeń, które wcześniej zaplanowaliśmy, ale… Zarząd Powiatu Ciechanowskiego stwierdził jednogłośnie – pandemia nie może nam zabrać Świąt, a dzieciom Świętego Mikołaja – poinformowała starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak. – Dlatego w tym roku, po raz pierwszy rusza Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja. Gdzie i do kogo dojedzie, to już zależy tylko od Was Kochani. Przyjmujemy zgłoszenia od miejscowości z terenu całego powiatu ciechanowskiego, które chcą u siebie przywitać Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja.
– Dla najmłodszych będą drobne upominki, dla starszych zapewne rózgi, a przede wszystkim dużo uśmiechu i potrzebnej w tym trudnym czasie radości – kontynuuje pani starosta. – Dla miejscowości, które najbardziej barwnie i z pomysłem przywitają Świętego Mikołaja czekają niespodzianki. W zaprzęgu będzie Święty Mikołaj, Pani Mikołajowa i wesołe, pracowite i niezwykle kreatywne Elfy. Niezwykły zaprzęg musi mieć ciekawy i niezawodny środek transportu. Oprócz sani i mechanicznego renifera, będzie również czerwony zabytkowy autobus marki Jelcz.

Już wiadomo, że powiatowa inicjatywa cieszy się ogromnym powodzeniem. – Elfy nie nadążają z odbieraniem telefonów – powiedziała nam starosta Joanna Potocka – Rak. – Widać jak taki pomysł był bardzo potrzebny.

Byśmy jednak mogli cieszyć się prezentami w domu, a nie, nie daj Boże na szpitalnej sali, organizatorzy akcji informują o zasadach, które podczas niej będą obowiązywać.

red

Fot. Starostwo Powiatowe w Ciechanowie/pixabay.com