Zapłacił cudzą kartą – szuka go policja

Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie upubliczniła nagranie, na którym nieznany mężczyzna płaci w sklepie skradzioną kartą. –
5 lipca w jednym z ciechanowskich sklepów zapłacił za zakupy posługując się przywłaszczoną kartą bankomatową płacąc za zakupy zbliżeniowo – poinformowała dzisiaj (środa, 11 września) oficer prasowy KPP kom. Jolanta Bym.
 

https://youtu.be/nKVP3XkXQEU

Mieszkańcowi Ciechanowa skradziono portfel 4 lipca w okolicach ul. Gwardii Ludowej WRN. Miał w nim dokumenty, pieniądze oraz kartę bankomatową. Jak się okazało następnego dnia ktoś posłużył się kartą płacąc za zakupy w dwóch sklepach na terenie Ciechanowa. – Dziś publikujemy wizerunek mężczyzny, który tej karty użył – informuje kom. Bym. – Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z komendą w Ciechanowie – tel. 23 673 12 00 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr alarmowym 112.

-Przypominamy, że płatności kartą bankomatową w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności nawet do lat 10 – informuje pani komisarz. – Apelujemy też do osób, które utraciły czy też którym skradziono dokumenty karty bankomatowe, by poinformowały bank. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności, czy posłużył się naszymi dokumentami.

Fot. pixabay.com