Żar, wiatr, a wieczorem burze – meteorolodzy ostrzegają

Cała Polska objęta ostrzeżeniami pogodowymi z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Środa, 10 lipca. Stacja meteo na ciechanowskim Urzędzie Miasta – godz. 13.55 – plus 35 stopni Celsjusza, wiatr 18 km na godzinę, w porywach do 31 km. Stacja w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych – 31,1 stopnia; w Humięcinie (gm. Grudusk) – 31, 8 stopnia.

Grafika: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Ostrzeżenia 2 stopnia przed upałami i burzami dla powiatu ciechanowskiego i sąsiednich wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – “Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek i środę 09-10.07 od 28°C do 31°C, w kolejne dni od 32°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 23°C. Uwagi: Możliwość podniesienia stopnia zagrożenia. Ostrzeżenie może być kontynuowane” – czytamy w komunikacie. – “Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 30 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h. Lokalnie grad”.

– “Uwaga! Dziś i w nocy (10/11.07) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr” – ostrzegło w sms-ach Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne