Zaryzykował, wpadł, dłużej poczeka na prawo jazdy

40-latek z powiatu ciechanowskiego siadł za kierownicę, mimo zatrzymanego na trzy miesiące prawa jazdy. Teraz poczeka na jego zwrot jeszcze dłużej.

-W sobotę 18 stycznia rano w Ciechanowie na ul. Mleczarskiej funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym – informuje sierż. sztab. Aneta Janowska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. -. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że 40 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego aktualnie nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, ponieważ prawo jazdy zostało mu zatrzymane na okres 3 miesięcy w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Mężczyzna na miejscu został ukarany mandatem karnym. Ponadto policjanci sporządzili stosowną dokumentację odnośnie  kontroli do właściwego miejscowo starosty.

-W przypadku kontroli, w czasie gdy kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy ulega przedłużeniu do 6 miesięcy. Jeżeli kierowca wciąż będzie prowadzić samochód po przedłużeniu zatrzymania prawa jazdy, to może zostać ukarany całkowitym cofnięciem uprawnień do prowadzenia pojazdów, co oznacza konieczność powtórnego zdania egzaminu oraz przejścia kompletnego szkolenia nauki jazdy – ostrzega Aneta Janowska.