– Dwoje mieszkańców powiatu ciechanowskiego usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem. Łupem złodziei padły elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 23 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo 49-latkowi i 45-latce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Magda Sakowska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Ciechanowie.
O kradzieży pisaliśmy tutaj: https://www.ciechtivi.pl/z-ostatniej-chwili-kradziez-na-budowie-w-ciechanowskim-muzeum/ Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalny komunikat Policji.
– W miniony piątek (8.08) około godz. 7.40 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży sprzętu z terenu budowy na ul. Warszawskiej w Ciechanowie. Jak ustalili policjanci, sprawcy włamali się do magazynu, skąd ukradli elektronarzędzia. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 23 tysięcy złotych. Ustalenia policjantów wskazywały, że kradzieży mógł dokonać jeden z pracowników firmy prowadzącej prace w obiekcie. Mundurowi ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny i natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali 49-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli jeden z przedmiotów pochodzący z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany – relacjonuje asp. Magda Sakowska z KPP w Ciechanowie. – W trakcie prowadzonych czynności do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się 45-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która przyznała się, że brała udział w tej kradzieży. Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia. Część skradzionego sprzętu została odzyskana.
Ciechanowscy policjanci prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.
red


