Zasłużeni nagrodzeni. Gala dla twórców kultury

W Kawiarni Artystycznej w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie uroczysta gala z okazji rozstrzygnięcia konkursu dla ludzi związanych z kulturą powiatu ciechanowskiego.

– Kim i jacy bylibyśmy gdyby nie szeroko rozumiana kultura… Kultura to budowanie wrażliwości, wyobraźni, otwieranie na inne środki wyrazu, ale też zwracanie uwagi oraz podejmowanie trudnych tematów poprzez różne formy artystyczne. Siła przekazu artystów potrafi naprawdę wiele… Wspólnie z panią Anną Smolińską, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie i radnymi Rady Powiatu Ciechanowskiego mieliśmy ogromną przyjemność podziękować i pogratulować wyjątkowym Ludziom, którzy przez lata budowali ofertę kulturalną, tworzyli, dzielili się swoim talentem, wrażliwością, organizowali wydarzenia, które były marką znaną nie tylko lokalnie – komentowała na FB starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak. – Ludzie Kultury 2022 – to Ludzie z Pasją. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i dziękuję za to co Państwo robicie dla całej społeczności Powiatu Ciechanowskiego.

Stanisław Antośkiewicz, bluesman, społecznik

Lista nagrodzonych: Wojciech Garliński, Andrzej Liszewski, Stanisław Antośkiewicz, Maciej Ostromecki, Jolanta Granica-Kownacka, Wojciech Gęsicki, Łukasz Juszkiewicz, Aldona i Artur Wiśniewscy z dziećmi -Zespół Muzyki Chrześcijańskiej „Moja Rodzina”.

Wojciech Gęsicki – ciechanowski bard

Podczas gali wystąpili młodzi artyści podopieczni Łukasza Juszkiewicza: Marysia Gorgolewska, Zosia Jankowska, Natasza Pepłowska, Kaja Grzelak.

red

Fot. ciech24/pl