Zatrzymanie nietrzeźwych kierowców

W Święta Bożego Narodzenia ciechanowscy policjanci wyeliminowali z dróg powiatu trzech nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców w Wigilię wyjeżdżał audi z parkingu na ulicę Witosa. Jak się okazało 46 – letni mężczyzna kierował autem osobowym mając ponad dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Drugim nietrzeźwym kierowcą okazał się mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci 25 grudnia na ul. Prymasa Tysiąclecia w Ciechanowie. Badanie na zawartość alkoholu kierującego wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie promil. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierowca – 35 – letni mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.  

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany na ul. Gostkowskiej w Ciechanowie 27 grudnia. Dyżurny Komendy Policji został powiadomiony, że kierowca opla vivaro może znajdować się pod wpływem alkoholu oraz że wjechał w rondo. Policjanci podczas przeprowadzonej kontroli zbadali 51 – letniego kierującego na zawartość alkoholu i okazało się że mężczyzna miał w organizmie blisko dwa promile.

– Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźni poniosą konsekwencje. Za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.