Zatrzymanie podejrzanych o kradzieże przesyłek kurierskich

44 przesyłki o łącznej wartości prawie 12 tys. zł zostały skradzione z zaplombowanych ciężarówek kurierskich. Ciechanowscy policjanci zatrzymali czterech podejrzanych.

Zgłoszenie o kradzieżach przesyłek kurierskich Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie otrzymała 22 listopad. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego.

– Z zebranych przez nich informacji wynikało, że do pierwszej kradzieży doszło pod koniec października. Wtedy to z zaplombowanej naczepy ciężarówki zginęły dwie przesyłki. W kolejnych dniach ginęło coraz więcej paczek, 6, 7 aż w końcu 29. Łącznie podczas transportów przesyłek kurierskich pomiędzy magazynami zniknęły 44 przesyłki o wartości blisko 12 tys. zł zł. Już następnego dnia ciechanowscy policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą czterech mężczyzn w wieku 21-36 lat. Są to mieszkańcy powiatów ciechanowskiego oraz pułtuskiego. W wyniku czynności przeprowadzonych przez ciechanowskich policjantów część skradzionego mienia została odzyskana. Trzech z nich usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem, natomiast jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut paserstwa. O ich dalszym losie zadecyduje sąd – relacjonuje nadkom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, przestępstwo paserstwa jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

red