Zatrzymany za zerwanie plakatu wyborczego

Jak podaje na swym profilu na Facebooku tygodnik “Extra Ciechanów”: w piątek, na niespełna godzinę przed ciszą wyborczą, o 23.10 na ul. Zielona Ścieżka policyjny patrol zatrzymał mężczyznę zrywającego plakaty wyborcze jednego z kandydatów na prezydenta Ciechanowa.

– Dostaliśmy zgłoszenie telefoniczne w tej sprawie, w pobliżu był jeden z naszych patroli, który podjechał akurat w trakcie zdarzenia – poinformowała nas dzisiaj rzecznik prasowy ciechanowskiej policji sierż. sztab. Jolanta Bym.

Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Za naruszenie przepisów Kodeksu Wyborczego grozi mu grzywna. Rzeczniczka nie ujawniła, którego z kandydatów plakat został zerwany. Naszych nieoficjalnych informacji nie możemy podać, ponieważ jak usłyszeliśmy w ciechanowskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego – byłoby to złamaniem ciszy wyborczej.

Rzeczniczka ciechanowskiej policji Jolanta Bym podała nam także, że od godz. 16. w czwartek 27 listopada, do godz. 8. w piątek 28. listopada policja otrzymała kilka zgłoszeń o zaklejaniu plakatów wyborczych: na pl. Jana Pawła II, Gostkowskiej, Powstańców Wielkopolskich i pl. Kościuszki. W tych przypadkach nikogo nie zatrzymano.

źródło: https://www.facebook.com/extraciechanow