Zbyt szybko, na “dwóch gazach”

Jeden – nietrzeźwy spowodował wypadek. drugi – trzeźwy – jechał zbyt szybko. Ciechanowscy policjanci apelują do kierowców o rozważną jazdę.

-Pomimo ciągłych apeli nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu albo pozwalają sobie na zbyt szybką jazdę, tym samym stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj kolejne takie osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

W południe  na ul. Kargoszyńskiej w Ciechanowie kierowca renault megane jadąc ul. Kargoszyńską w kierunku ul. Kicińskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą skodę. Badanie 67 – letniego kierowcy renault wykazało że miał dwa promile alkoholu w organizmie.   Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł.

O godz. 15. w Pomorzu  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej forda. Kierujący 36 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego jechał 103 km/h w terenie zabudowanym. Tym samym przekroczył prędkość o 53 km/h. Policjanci za tak szybką jazdę ukarali mężczyzną mandatem karnym oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

– Apelujemy o rozsądną jazdę i rozwagę podczas korzystania z naszych pojazdów. Zastanówmy się czy warto wsiadać za kółko będąc po spożyciu alkoholu. Od naszego zachowania na drodze zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo ale również i bezpieczeństwo innych. Chwila nieuwagi, brawurowa jazda może doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeniach – podkreśla podkom. Ewa Brzezińska.