Zderzenie dwóch ciężarówek na krajowej “siódemce”

Ranny kierowca, padłe bydło. Na krajowej “siódemce” w powiecie mławskim zderzyły się dwie ciężarówki. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę w trudnych warunkach atmosferycznych.

Do wypadku doszło wczoraj (poniedziałek, 5 grudnia) wieczorem, w pobliżu Żurominka, na trasie S7.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący ciężarowym volvo z naczepą, 60-letni mieszkaniec pow. warszawskiego zachodniego, jadąc w kierunku Warszawy, uderzył w naczepę jadącego przed nim mana. W wyniku uderzenia, kierujący manem, 60-letni mieszkaniec pow. łowickiego, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, przebił bariery ochronne i wpadł do rowu. Ranny kierowca został przewieziony do szpitala w Mławie. W naczepie mana przewożone były zwierzęta hodowlane. Cześć bydła padła. Na miejscu wypadku interweniował powiatowy lekarz weterynarii.  Obaj kierowcy byli trzeźwi. Trwają szczegółowe ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku, postępowanie prowadzi mławska komenda Policji – relacjonuje asp. sztab Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, szybko zapadający zmierzch, miejscowe oblodzenia i zamglenia oraz opady, utrudniają ruch. Chwila nieuwagi, obniżona koncentracja, mogą doprowadzić do groźnego zdarzenia na drodze.

red

Fot. KPP Mława