Zderzenie i dachowanie. Niebezpieczny wtorek na drogach powiatu ciechanowskiego

– Wczoraj ciechanowscy policjanci pracowali na miejscu dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Na ul. Pułtuskiej w Ciechanowie kierujący ciężarowym dafem uderzył w tył volkswagena, a ten z kolei w tył skody. Na drodze wojewódzkiej nr 617 w m. Kołaki-Budzyno kierująca peugeotem straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu i dachowała. W obu przypadkach przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Apelujemy o ostrożność, zwiększoną uwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – informuje asp. Magda Sakowska, oficer prasowy komendant powiatowego Policji w Ciechanowie.

Wczoraj (wtorek 10 września) około godz. 14.50 na ul. Pułtuskiej w Ciechanowie zderzyły się trzy pojazdy. Jak ustalili policjanci, kierujący ciężarowym dafem z naczepą, 37-letni obywatel Białorusi, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył volkswagena, którym kierował 47-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Z kolei kierujący volkswagenem uderzył w tył jadącej przed nim skody.  W wyniku zdarzenia kierujący skodą 45-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń, byli trzeźwi. Kierujący dafem został ukarany mandatem karnym.

– Tego samego dnia około godz. 15.45 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 617 w m. Kołaki-Budzyno. Z ustaleń interweniujących funkcjonariuszy wynikało, że kierująca peugeotem, 27-letnia mieszkanka powiatu makowskiego, nie dostosowała prędkości na drodze, zjechała na pobocze i straciła panowanie nad pojazdem. Następnie wjechała do rowu i dachowała. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń. 27-latka była trzeźwa, została ukarana mandatem karnym – relacjonuje pani rzecznik.

– Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki. Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Apelujemy o zwiększoną uwagę i ostrożność na drodze! – mówi asp. Magda Sakowska.

red