Zderzenie w Watkowie. Jedna osoba poszkodowana

Ponad godzinę trwała akcja ratownicza w Watkowie, gm. Gołymin-Ośrodek, gdzie wczoraj (czwartek, 2 marca) wieczorem zderzyły się dwie ciężarówki i auto osobowe.

Strażacy zostali zaalarmowani o 21.44. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali kolizję dwóch samochodów ciężarowych: scania oraz renault i samochodu osobowego peugeot. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy. Na skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana- została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego przed przybyciem straży pożarnej.  Na miejscu obecny był patrol Policji oraz przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie kpt. Damian Kołpaczyński. – Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ruch na drodze został wstrzymany i odbywał się wahadłowo. Dalsze działania polegały na zabezpieczaniu miejsca w czasie prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych oraz oświetleniu miejsca wypadku. Ponadto po ich zakończeniu sorbentem zasypano powstały wyciek płynów eksploatacyjnych oraz usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni.

– Według wstępnych ustaleń policjantów 40-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego podróżowała samochodem peugeot od strony Gołymina w kierunku Ciechanowa. 62-letni kierujący pojazdem ciężarowym renault z naczepą, który poruszał się z przeciwnego kierunku podjął manewr wyprzedzania jadących przed nim pojazdów. 40-latka chcąc uniknąć zderzenia z ciężarowym renault zjechała na pobocze, a następnie straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w jadący z naprzeciwka pojazd ciężarowy scania z naczepą, którym kierował 45-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. W wypadku ranna została kierująca peugeotem. Kobieta trafiła do szpitala. Ciechanowscy policjanci ustalają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku – informuje mł. asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

red

Fot. KPP w Ciechanowie