Zderzenie w Żochach. Spłonął samochód

W Żochach, gm. Ojrzeń dzisiaj (poniedziałek, 17 czerwca) rano zderzyły się renault i opel. Jedno auto spłonęło. Na szczęście nie było ofiar w ludziach.

-Kierująca renault uderzyła w tył opla – relacjonowała nam kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – W wyniku uderzenia doszło do zapalenia się renaulta, który doszczętnie spłonął.

-Samochód renault w wyniku kolizji uległ zapaleniu i w chwili przyjazdu straży pożarnej w całości objęty był pożarem – relacjonował po akcji oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie mł. kpt. Damian Kołpaczyński. – W zdarzeniu udział brały dwie osoby, które samodzielnie opuściły pojazdy. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie podaniu dwóch prądów piany gaśniczej na palące się auto. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana – kierująca samochodem renault, której została udzielona pierwsza pomoc. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego i przebadaniu przez ratowników medycznych pozostała na miejscu zdarzenia. Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach i zakręceniu butli gazowej w samochodzie Opel. Po ugaszeniu pożaru spalony samochód został ściągnięty na pobocze drogi przy użyciu wciągarki samochodowej.

Akcja trwała 1 godzinę i 35 min. Wzięło w niej udział 5 zastępów straży pożarnej.

Fot. KP PSP Ciechanów