Zderzenie z łosiem. Dziecko ranne, zwierzę nie przeżyło

Dziecko zostało ranne w zderzeniu auta osobowego z łosiem w Kicinie, gm. Ojrzeń. Ranne zwierzę niestety trzeba było dobić.

W lasach Nadleśnictwa Ciechanów żyje ponad 300 łosi. Te imponujące ssaki są niestety poważnym zagrożeniem dla kierowców. Tak było wczoraj (poniedziałek, 15 czerwca) w Kicinie na drodze krajowej nr 50, gdzie po 14. audi A3 zderzyło się z klempą – samicą łosia.

-Samochodem osobowym podróżowały trzy osoby (jedna osoba dorosła oraz dwójka dzieci), które opuściły pojazd o własnych siłach i znajdowały się pod opieką lekarza, który podróżując w celach prywatnych był świadkiem zdarzenia. Na skutek zdarzenia jedno z dzieci doznało obrażeń i wymagało udzielenia pierwszej pomocy – relacjonuje oficer prasowy KP PSP Ciechanów mł. kpt. Damian Kołpaczyński. – Ranne zwierzę z licznymi obrażeniami znajdowało się na jednym pasie ruchu, blokując go.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili dziecku pierwszej pomocy medycznej, odłączyli zasilanie w aucie. Cała trójka z audi została przewieziona na Szpitalny Oddział Ratunkowy. – Po przybyciu na miejsce myśliwego należącego do lokalnego koła łowieckiego podjęto decyzję o odstrzeleniu zwierzęcia. Uszkodzony pojazd przekazano Policji, a martwe zwierzę załadowano na samochód należący do służby drogowej – relacjonuje mł. kpt. Kołpaczyński.

Ruch aut odbywał się wahadłowo. W działaniach trwających 1 godz. 28. min udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

Fot. KP PSP Ciechanów