Zgubił prawo jazdy i sam sobie zrobił „nowe”

Od 3 miesięcy do 5 lat więzienia grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu pułtuskiego, którego z podrobionym prawem jazdy zatrzymali ciechanowscy policjanci.

Do zatrzymania doszło w minioną sobotę na ul. Sońskiej w Ciechanowie, w pobliżu giełdy samochodowej. – W trakcie kontroli drogowej mężczyzna okazał policjantom podrobione przez siebie prawo jazdy jako oryginalne – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego po sprawdzeniu danych 25 -latka z danymi w systemach policyjnych ujawnili nieprawidłowość oraz niezgodność danych. Mężczyzna został zatrzymany, podczas przesłuchania wyjaśnił, że zgubił prawo jazdy a nie chciało mu się iść do urzędu po nowe, dlatego postanowił sam wyrobić sobie dokument. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut podrobienia dokumentu i użycia go jako autentycznego. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienie wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Mężczyzna jechał autem z rejestracją z powiatu puckiego, woj. pomorskie. Prawdopodobnie kupił je na ciechanowskiej giełdzie samochodowej.

red