Zimowe utrzymanie dróg w Ciechanowie. – Mamy jeszcze ponad 200 tys. zł – zapewnia Ratusz

– Miasto ma do dyspozycji jeszcze ponad 200 tys. zł, a co za tym idzie środki te powinny spokojnie wystarczyć na realizację wszystkich zadań. Tym bardziej, że już od jutra temperatury będą dodatnie – uspokaja rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

Stłuczki, korek, i „szklanka” na miejskich ulicach. W czwartek rano sytuacja na drogach, którymi zarządza miejski samorząd nie była za ciekawa. Nieoficjalnie, z wiarygodnego źródła, dowiedzieliśmy się, że miastu skończyły się pieniądze zapisane w budżecie na zimowe utrzymanie dróg w 2021 r., stąd dość oszczędne, łagodnie mówiąc,  udrażnianie ich ostatniej nocy.

Poprosiliśmy ciechanowski Ratusz o komentarz. – W odpowiedzi na Pana dzisiejsze pytanie dotyczące odśnieżania i przeciwdziałania oblodzeniu na terenie miasta informuję, że prace są cały czas intensywnie prowadzone. Dziś pracownicy PUK realizowali swoje działania od 4.00 rano. PUK na bieżąco reaguje także na zgłoszenia prowadząc działania zaradcze, jak w przypadku Pętli Miejskiej, gdzie dziś przepustowość drogi zablokował tir. Należy zaznaczyć, że tegoroczna zima jest wyjątkowo obfita w opady i warunki atmosferyczne na drogach w całym kraju sprawiają trudności – odpisała Paulina Rybczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów.

Jako, że spokoju nie dawał nam ów brak pieniędzy, wysłaliśmy jeszcze jedno pytanie: – Dziękuję Pani Rzecznik za szybką odpowiedź, ale prosiłbym jednak o doprecyzowanie: skończyły się pieniądze na tegoroczne zimowe utrzymanie dróg, czy nie?

– – Miasto ma do dyspozycji jeszcze ponad 200 tys. zł, a co za tym idzie środki te powinny spokojnie wystarczyć na realizację wszystkich zadań. Tym bardziej, że już od jutra temperatury będą dodatnie – odpisała nam pani rzecznik.

Red

Komentarz

Cieszymy się, w imieniu kierowców korzystających z ciechanowskich, miejskich ulic, że pieniądze na zimowe utrzymanie jeszcze są. Tym bardziej, że na stronie internetowej UM Ciechanów można znaleźć ostrzeżenie IMiGW o zapowiadanych na jutrzejszy dzień (od 8. do 19.) marznących opadach. No i co będzie jeśli pogoda i zima nie zechcą współpracować? A przecież zimowe utrzymanie nie skończy się w marcu, czy w kwietniu. Są jeszcze listopad i grudzień…

Marek Szyperski

Fot. Marek Szyperski