Złamał przepisy. Stworzył poważne zagrożenie dla zdrowia i życia

W Ciechanowie policjanci zatrzymali kierowcę ciężarówki, który dwukrotnie przejechał na czerwonym świetle i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych. – Wobec kierowcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – zapowiada oficer prasowy KPP w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

– Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Ciechanowie. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji zauważyli ciężarową scanię z naczepą, która poruszała się ul. 17 Stycznia w kierunku ul. Pułtuskiej. Kierowca pojazdu przejechał przez skrzyżowanie z ul. Warszawską i Pl. Jana Pawła II nie zatrzymując się pomimo czerwonego światła i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym oczekującym na przejście, którzy mieli zielone światło. Kolejne skrzyżowanie z ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych, na którym sygnalizator świetlny również wskazywał czerwone światło kierowca przejechał bez zatrzymywania – relacjonuje nadkom. Jolanta Bym. 

Policjanci zatrzymali kierowcę scani na ul. Wojska Polskiego. Był nim 21-letni mieszkaniec Przasnysza. Mężczyzna stwierdził, że nie mógł się zatrzymać nie podając żadnej przyczyny. Odmówił przyjęcia mandatu karnego twierdząc, że suma punktów karnych, które by otrzymał spowodują utratę prawa jazdy. Wobec kierowcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

– Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym za popełnione wykroczenia mężczyźnie grozi 30 punktów karnych, natomiast sąd może nałożyć grzywnę w wysokości nawet 30 000 złotych – przypomina nadkom. Jolanta Bym.

red

Fot. KPP w Ciechanowie