Złodziej samochodowych kół zatrzymany w pościgu

W powiecie ciechanowskim uaktywnili się amatorzy cudzych części samochodowych. Po zatrzymaniu ( https://www.ciechtivi.pl/34-letni-mezczyzna-podejrzany-o-kradziez-samochodowych-katalizatorow/ ) złodzieja katalizatora, przyszła kolej na złodzieja kół.

– Wczoraj w nocy ciechanowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic mężczyzna usiłuje ukraść koła z zaparkowanej przed blokiem skody. Na przestępstwo zareagował syn pokrzywdzonego. Na widok młodego mężczyzny, podejrzany zaczął uciekać. W trakcie poszukiwań został on zatrzymany – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie podkom. Ewa Brzezińska.

Funkcjonariusz znaleźli przy mężczyźnie m.in. klucz do kół oraz latarki, a w aucie, którym przyjecha – dwa lewarki samochodowe. – Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 41-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży kół oraz zarzut kierowania pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi wydanemu przez sąd – informuje podkom. Ewa Brzezińska.

Red.

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne