Złodziej ukradł torbę z dziecięcego wózka, posłużył się kartą bankomatową

Mławska policja prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży torby z wózka dziecięcego, w której znajdował się portfel z pieniędzmi i kartą bankomatową. Złodziej posłużył się kartą kilkakrotnie, nim została zablokowana.  Policja apeluje o ostrożność. 

– Do zdarzenia doszło wczoraj, około południa, najprawdopodobniej na terenie galerii handlowej przy Al. Św. Wojciecha w Mławie. 67-letnia mławianka wyszła na spacer z wnuczką, do schowka pod wózkiem włożyła reklamówkę z portfelem i innymi drobnymi przedmiotami. W portfelu znajdowały się pieniądze i karta bankomatowa. Po wyjściu z jednego ze sklepów, zauważyła brak torby. Zanim mławianka zablokowała kartę, złodziej posłużył się nią kilkakrotnie, płacąc za zakupy.  Mławska policja ustala sprawcę kradzieży i posłużenia się kartą – informuje oficer prasowy KPP Mława asp. sztab. Anna Pawłowska. 

Policja ostrzega, robiąc zakupy pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu portfela i karty bankomatowej. Nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów w otwartej torbie, reklamówce, schowkach wózka dziecięcego lub w widocznym miejscu w samochodzie. Nie trzymajmy portfela i karty w kieszeni spodni lub zewnętrznej kieszeni kurtki. Złodziej obserwuje ofiarę i sprawdza jej czujność. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do kradzieży. Nie ma co liczyć na to, że złapiemy kieszonkowca za rękę.  Warto natomiast zachować czujność i ostrożność a pieniądze i karty trzymać przy sobie, w zamkniętej torbie lub zapinanej wewnętrznej kieszeni kurtki.

red