Zmarł Roman Kejza

W niedzielę 25 maja zmarł w wieku 82 lat Roman Kejza – ciechanowski działacz pierwszej „Solidarności”, internowany w stanie wojennym, represjonowany przez władze komunistyczne, działacz Komitetów Obywatelskich „S” po 1989 r.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 29 maja o godz. 13 w kościele w parafii pw. św. Tekli (Klasztorek) w Ciechanowie. Ceremonię pogrzebową poprzedzi o godz. 12. nabożeństwo różańcowe. Roman Kejza zostanie pochowany na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Gostkowskiej.

Poznałem Pana Romana wiosną 1989 r. tuż przed pamiętnymi wyborami. Był bardzo aktywnym działaczem i choć później nasze poglądy zaczęły się różnić, to zapamiętałem Go jako człowieka „Sprawy”, a nie „interesu”, w przeciwieństwie do wielu ówczesnych działaczy opozycyjnych, którzy bardzo szybko odnaleźli się w świecie „układów” i „układzików” III RP.

solidarność

Dołączył Pan Roman do ś.p.: Stanisława Węgłowskiego, Andrzeja Wojdyło, Andrzeja Grabskiego, Jerzego Pełki, Romana Narożnika….. Zwołują „Tam” pewnie nowy Komitet Obywatelski i kręcą głowami nad naszymi błędami i nietrafionymi wyborami. Mam tylko nadzieję, że nie wracają do sporów, kogóż to warto było wtedy popierać: Mazowieckiego, czy Wałęsę……

Marek Szyperski

 

Serdeczne wyrazy współczucia dla Rodziny Zmarłego