Zmarła prawnuczka doktora Franciszka Rajkowskiego

Nie żyje Ewa Zienkiewicz – Komorowska – prawnuczka doktora Franciszka Rajkowskiego, znanego ciechanowskiego społecznika, twórcy Szkoły Rolniczej w Sokołówku. Miała 86 lat, zostanie pochowana w piątek, 12 października na Starych Powązkach w Warszawie.

– Z wielkim żalem informujemy , że odeszła od nas Ewa Zienkiewicz – Komorowska, prawnuczka dra Franciszka Rajkowskiego, twórcy szkoły w Sokołówku oraz wnuczka Reginy Zienkiewiczowej , która po śmierci ojca dra Rajkowskiego przejęła kierownictwo Szkoły. O Jej śmierci – w dn. 5 marca br. – dowiedzieliśmy się dzisiaj – poinformowała wczoraj (9 marca) na swym profilu na FB Stowarzyszenie „Sokołówek”. – Pani Ewa była z nami od samego początku powstania Stowarzyszenia. Dla mnie była łącznikiem między “tamtą epoką” a dzisiejszą rzeczywistością. Osobiście znała wszystkich członków Komitetu Opiekuńczego Szkoły, przekazała nam wiele dokumentów, fotografii i tyle jeszcze miałyśmy planów na przyszłość. Uczestniczyła we wszystkich ważniejszych wydarzeniach nie tylko Stowarzyszenia, ale również Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej. Cieszyła się, że w końcu w Ciechanowie zostanie upamiętniony jej pradziadek Fr. Rajkowski i nie doczekała odsłonięcia tablicy.

Zgodnie z rodzinną tradycją Pani Ewa była lekarzem – specjalistą chirurgii dziecięcej. – Była niezwykle skromną, ciepłą osobą. Była kobietą z tzw. “KLASĄ”. Będzie nam Ciebie Ewuniu bardzo, ale to bardzo brakowało. Twoich mądrych rad i Twej życzliwości. Pozostajemy z wielkim żalem. Zostanie pochowana w piątek 12 marca na Starych Powązkach w rodzinnym grobowcu Zienkiewiczów. Prawie obok Marii Klonowskiej z Sokołówka żony Tomasza Klonowskiego. I tak oto historia kołem się toczy, Spoczywaj Ewuniu w pokoju! – żegnają Zmarłą przyjaciele ze Stowarzyszenia „Sokołówek”.

Red

Fot. FB Stowarzyszenie „Sokołówek”. Ewa Zienkiewicz-Komorowska – pierwsza z prawej. Obok Maria Klonowska ze Stowarzyszenia „Sokołówek” i poseł Anna Cicholska.