Zmiany w organizacji ruchu przed dworcem PKP w Ciechanowie

Od dzisiaj (poniedziałek, 12 marca) – ważne dla kierowców i nie tylko zmiany wokół dworca kolejowego w Ciechanowie.

– W związku z rozpoczynającymi się pracami w centralnej części obszaru przed dworcem kolejowym (skwer i przyległa jezdnia), autobusy komunikacji miejskiej nie będą wjeżdżać na teren przed dworcem. Ponadto, ważna informacja dla kierowców, nie będzie możliwy wyjazd spod dworca na skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. 17 Stycznia. Wyjeżdżać będzie można w ulicę Sienkiewicza – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska.

W przesłanym przez nią komunikacie czytamy:

Zakład Komunikacji Miejskiej informuje, że pasażerowie będą mogli wsiadać i wysiadać na pobliskich przystankach. Od 12 marca lokalizacje przystanków zmienione zostaną w następujący sposób:

– przystanek dla linii jadących w kierunku wiaduktu, tj. linii 1, 4, 5, 7, zostaje przeniesiony na ul. Sienkiewicza w okolice apteki

– przystanek dla linii jadących w kierunku ul.17 Stycznia, tj. linii 0, 4, 5, 9, zostaje przeniesiony na ul.17 Stycznia – za skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza

– przystanek dla linii jadących w kierunku ronda Kaprala Józefa Grzesia, tj. linii 1, 10, zostaje przeniesiony na ul. Sienkiewicza – za skrzyżowaniem z ul. 17 Stycznia

– przystanek dla osób wysiadających z autobusów linii 0 i 7 zostaje przeniesiony na ul. Sienkiewicza – za skrzyżowaniem z ul.17 Stycznia  (przystanek dla linii 1,10).

Zawracanie i postój dla linii 0 i 7 przewidziano na terenie dawnego bazarku (wjazd od ul. Sienkiewicza w bramę główną).

Pasażerowie będą mogli liczyć na pomoc osoby (obecnej w okolicach dworca) która pokieruje do właściwego przystanku. Zapewnienie takiej pomocy zaoferował wykonawca inwestycji w park&ride.

ZKM, również od poniedziałku, wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy autobusów. Są one związane ze zmianami w rozkładzie jazdy pociągów – w dni powszednie kursowanie linii autobusowych „0” i „7” będzie dostosowane do tych korekt w następujący sposób:

– linia „0” – odjazd z DW. PKP o godz. 18.00 zmieniony na  godz. 18.15

– linia „0” – odjazd z DW. PKP o godz. 19.00 zmieniony na godz. 19.05

– linia „7” – odjazd z DW. PKP o godz. 21:15 zmieniony na  godz. 21:22.

Urząd Miasta prosi kierowców o stosowanie się do znaków drogowych oraz przypomina, że nie należy parkować w całej części przed dworcem, vis a vis budynku. Jest jednak wciąż dostęp do obszaru przy torach – między peronem a terenem przyległym do hali targowej.

Miejska inwestycja w teren wokół dworca kolejowego obejmuje m.in. budowę park&ride z ponad 200 miejscami parkingowymi, odnowienie skweru z fontanną i zagospodarowanie otoczenia.

fot. Urząd Miasta Ciechanów