Zmiany we władzach PiS. Krzysztof Bieńkowski szefem na pięć powiatów północnego Mazowsza

Reformę struktur Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził Komitet Polityczny Partii. Wprowadzono m.in. 94 okręgi, które odpowiadają okręgom senackim i powołano nowych pełnomocników okręgowych, którzy urzędowanie rozpoczną od piątku (1 lipca).

W naszym okręgu (nr 39) obejmującym powiaty: ciechanowski, mławski, płoński, przasnyski i żuromiński pełnomocnikiem i szefem struktur PiS został starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski. Jego kandydaturę zaproponował prezes partii Jarosław Kaczyński.

Nowy pełnomocnik ma 42 lata i od 2018 r. jest starostą przasnyskim. Wcześniej w latach 2016-2018 kierował ciechanowską delegaturą Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W PiS od 2004 r, a od 2015 r. pełnomocnik tej partii w powiecie przasnyskim. Od 2006 r. nieprzerwanie jest radnym powiatowym sprawując funkcję przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego III kadencji, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego IV kadencji. W ostatnich wyborach do Rady Powiatu Przasnyskiego zdobył 1.694 głosy, a 7 651 głosów w wyborach do Sejmu.

Z wykształcenia Krzysztof Bieńkowski jest ekonomistą, był przedsiębiorcą, nauczycielem, pedagogiem w szkole średniej i wykładowcą. Od 2003 roku jest szczęśliwie żonaty, ojciec czwórki dzieci.
Komitet Polityczny PiS podjął także uchwałę powołującą 16 tzw. opiekunów województw. W województwie mazowieckim funkcję tę obejmie wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.


red
Fot. PiS/Okręg 39