Znów konopie w gminie Glinojeck

Narkotykowy susz o rynkowej wartości ok. 100 tys. zł można było uzyskać z konopi indyjskich, które uprawiano w Glinojecku. Uprawę zlikwidowali wczoraj (środa, 18 października) ciechanowscy policjanci.


Dwaj bracia, którzy uprawiali konopie w budynku gospodarczym, trafili do aresztu.  Grozi im kara pozbawienia wolności.

Więcej – w relacji rzecznika ciechanowskiej policji podinspektora Leszka Goździewskiego.

– Wczoraj ciechanowscy policjanci zlikwidowali kolejną uprawę konopi indyjskich zlokalizowaną w powiecie ciechanowskim. Tym razem weszli na teren prywatnej posesji w Glinojecku, gdzie w budynku gospodarczym, w specjalnie przygotowanym boksie dwaj mężczyźni uprawiali konopie – relacjonuje rzecznik. – To kolejna policyjna realizacja poprzedzona pracą operacyjną. Uprawa była zakamuflowana, by się do niej dostać trzeba było odkręcić kilka wkrętów mocujących płytę, która zabezpieczała wejście do  pomieszczenia. Wewnątrz znajdowały się świetlówki i termowentylator regulujący temperaturę.
Jak ocenili policjanci był to początek cyklu – rośliny miały ok. 2 tygodni. Z 17 zabezpieczonych krzewów można było uzyskać ok. 2,5 kg suszu o czarnorynkowej wartości ok. 100 tys. zł.
Rośliny zostały zabezpieczone do badań, osoby prowadzące uprawę (30 i 42 lata) trafiły do aresztu. Policjanci pracują nad sprawą.

a