Znów niebezpiecznie na krajowej “Pięćdziesiątce”

Przyczyną czwartkowego zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 50 był nieprawidłowy manewr wyprzedzania. Na szczęście tym razem nikt nie został ranny. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności na drodze oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

– Zanim zdecydujemy się wykonać manewr na drodze, powinniśmy wcześniej upewnić się, czy możemy go wykonać w sposób niezagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego. Niewłaściwa ocena sytuacji może być przyczyną groźnych sytuacji na drodze – ostrzega oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym.

W czwartek (27 października) ok. 10.20 na drodze krajowej nr 50 Płońsk-Ciechanów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz busa. – Policjanci ustalili, że 19-letnia kierująca samochodem osobowym marki hyundai, która poruszała się w kierunku Ciechanowa, nie upewniła się czy pasem ruchu, który chciała wjechać podejmując manewr wyprzedzania, nie jedzie inny pojazd. To doprowadziło do zderzenia się z 46-letnim kierującym samochodem marki mercedes dprinter, który właśnie wyprzedzał kierującą hyundaiem i poruszał się lewym pasem. W wyniku uderzenia mercedes wjechał do rowu. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń – relacjonuje nadkom. Jolanta Bym. – Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność.

red

Fot. FB OSP KSRG Ojrzeń