Znów obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców

-Mieszkańcy Ciechanowa są świadomi jakim zagrożeniem na drodze są nietrzeźwi kierowcy i nie boją się  reagować. Na terenie powiatu ciechanowskiego w ostatnich dniach mieszkańcy zatrzymali aż czterech kierowców na podwójnym gazie. W niedzielę rano inni kierowcy uniemożliwili dalszą jazdę 36-letniemu kierowcy forda, który miał w organizmie ponad 3 promile – poinformowała dzisiaj (poniedziałek, 28 października) oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym. 

-Mieszkańcy Ciechanowa, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę wykazali się dużym zaangażowaniem i obywatelską postawą. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w Ciechanowie na ulicy 3 Maja. Zarówno kierujący, który poruszał się przed fordem jak i kierująca poruszająca się za podejrzanym pojazdem zauważyli, że zachowanie kierowcy forda na drodze może wskazywać na to, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Gdy pojazdy zatrzymały się przed skrzyżowaniem z ul. Tatarską wtedy 29-letni mieszkaniec Ciechanowa wysiadł z pojazdu podszedł do forda i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając kierującemu dalszą jazdę w tym czasie inna kierująca powiadomiła policję. Szybkie i odważne działanie innych uczestników ruchu drogowego doprowadziło do zatrzymania i wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i musi liczyć się z odpowiedzialnością karną przed sądem. 
Aktywność mieszkańców pokazuje, że wszyscy mamy większą świadomość zagrożenia jakim są nietrzeźwi kierowcy na drodze oraz że nie wahamy się działać – relacjonuje kom. Bym.