Znów oszustwo “na policjanta”. Mieszkaniec powiatu mławskiego stracił pieniądze z konta

– To już kolejne, w ostatnim czasie, oszustwo „na policjanta”, którego ofiarą padł mieszkaniec powiatu mławskiego. Tym razem oszuści zadzwonili do 23-letniego mężczyzny. Podawali się za policjanta CBŚP oraz pracownika z banku. Młody mężczyzna stracił pieniądze z konta. Prawdziwych policjantów powiadomił dopiero następnego dnia – informuje oficer prasowy KPP w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

 – Do zdarzenia doszło przed weekendem. Sprawcy zadzwonili na telefon komórkowy 23-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Oszust podał się za policjanta CBŚP i poinformował, że środki zgromadzone na koncie bankowym mężczyzny są zagrożone, ktoś próbował wziąć kredyt, korzystając z jego danych. Poinformował, że  za chwilę rozmowa zostanie przekierowana do banku, do konsultanta, który udzieli wszelkich wskazówek oraz pomorze ochronić konto. Korzystając z instrukcji, przekazanej przez oszustów, młody mężczyzna zainstalował na swoim telefonie oprogramowanie do zdalnej obsługi urządzenia oraz zaakceptował kilkanaście transakcji. Następnego dnia zorientował się, że z jego konta zniknęły pieniądze  i powiadomił prawdziwych policjantów. Trwają czynności – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska. 

Policja apeluje – oszuści i hakerzy wykorzystują naszą ufność oraz brak wiedzy na temat zagrożeń. Jeśli ktoś dzwoniąc do nas  podaje się za policjanta, czy pracownika banku i prosi o podanie danych osobowych oraz danych konta, namawia do zainstalowania nieznanego oprogramowania  – jest to oszust. W takiej sytuacji należy powiadomić Policję.

Red

Fot. pixabay.com