ZNÓW OSZUSTWO NA “WNUCZKA”

Pomimo działań profilaktycznych oraz apeli, które kierujemy do mieszkańców, w naszym mieście zdarzają się przypadki oszustw metodą „na wnuczka”. W ubiegłym tygodniu w Ciechanowie starsza kobieta padła ofiarą oszustwa i utraciła pieniądze.

Do zdarzenia doszło 24 września 2019 r. Tym razem do 72-letniej mieszkanki Ciechanowa na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za synową. I poprosiła o pożyczkę dużej kwoty pieniędzy, które musi pilnie oddać swojej koleżance, jednocześnie zobowiązała się do zwrotu pożyczonych pieniędzy za kilka dni. Mieszkanka Ciechanowa nie podejrzewając złych intencji rozmówcy, uwierzyła w usłyszaną historię i przekazała pieniądze młodej kobiecie. Seniorka po kilku dniach zorientowała się, że została oszukana  i zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę przy takich połączeniach telefonicznych. Metody oszustw przybierają coraz to nowe oblicza, ale jednak nadal opiera się to poprzez kontakt telefoniczny, oparty na chęci wyłudzenia pieniędzy odo osób starszych, często zbyt ufnych i wrażliwych na potrzeby innych – informuje podkom. Ewa Brzezińska z KPP Ciechanów.