Żołnierz 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej najsilniejszym mundurowym w Europie!

Plutonowy Robert Drozdowski, żołnierz 51. batalionu lekkiej piechoty 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej znokautował przeciwników podczas Mistrzostw Europy XPC w trójboju siłowym, które na początku kwietnia odbyły się w Siedlcach.

Plut. Drozdowski już niejednokrotnie udowadniał, że nie ma sobie równych w trójboju siłowym. Tak było i tym razem. Podczas Mistrzostw Europy XPC w Trójboju Siłowym okazał się bezkonkurencyjny nie tylko w swojej kategorii wagowej, ale również w kategorii open wśród przedstawicieli służb mundurowych z Europy. Podnosząc 300 kg wywalczył 1 miejsce w kategorii do 125 kg służb mundurowych, 1 miejsce open służb mundurowych, 1 miejsce w kategorii do 125 kg masters 40-49 oraz 2 miejsce open masters 40-49.
Plut. Drozdowski trójbój siłowy trenuje od 2018 roku, od tego czasu jest również żołnierzem zawodowym 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zostań jednym z nas!

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych, lub 18-65 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl), który pomoże w procesie rekrutacji.

Kpr. Łukasz NIEDBAŁA, Aneta SZCZEPANIAK, Rzecznik prasowy. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Fot. DWOT