Zostań wolontariuszem “Szlachetnej Paczki”

Kolorowym happeningiem w Galerii “Mrówka” ciechanowski zespół “Szlachetnej Paczki” rozpoczął poszukiwanie wolontariuszy do tegorocznej edycji tej ze wszech miar pożytecznej akcji.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=P9L51AYaCBE’]

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej i konkretnej pomocy najbardziej potrzebującym. W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. Krótką historię inajważniejsze potrzeby rodzin wolontariusze umieszczają w bazie nawww.szlachetnapaczka.pl. Ostatni etap polega na pozyskaniu darczyńców, którzy wybranej przez siebie rodzinie organizują konkretną pomoc. Tylko w ubiegłym roku ok. 150 paczek trafiło do 23 najbardziej potrzebujących rodzin z terenu Ciechanowa. W Polsce obdarowano ponad 12 tys. najbiedniejszych rodzin.

Paczkę można przygotować indywidualnie lub ze znajomymi. Może to zrobić każdy urząd, instytucja, firma, czy nawet szkoła. Na każdym etapie przygotowywania paczki można kontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się daną rodziną. Może on udzielić wskazówek i odpowiedzieć na pytania, jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości związane z przygotowaniem paczki. Żywność, środki chemiczne, odzież, obuwie, artykuły szkolne, sprzęt AGD i RTV to tylko niektóre rzeczy, jakie otrzymali potrzebujący z Ciechanowa i okolic w zeszłym roku. Anonimowa baza z rodzinami rusza 17 listopada na www.szlachetnapaczka.pl. Pamiętaj!!! Dla nas darczyńca to ktoś, kto do PACZKI wkłada nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce.

Marzena Lentowszczyk – koordynator regionalny Szlachetnej Paczki
e-mail: mlentowszczyk@gmail.com
tel.: 509 103 085

Maciek Kowaliński – lider rejonu Ciechanów
e-mail: maciek.kowalinski@wp.pl
tel.: 664 040 847

Kasia Kozłowska – wolontariusz/specjalista ds. promocji Szlachetnej Paczki
e-mail: katarzynakozlowska@onet.eu
tel.: 506 451 292

Napisz do nas: szlachetna.paczka.ciechanow@onet.pl