Żrący gaz w szkole. Uczniowie ewakuowani. 11 trafiło do szpitala

Prawie 700 uczniów ewakuowanych ze Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Ordona w Mławie. Ktoś rozpylił w budynku gaz, prawdopodobnie pieprzowy.

O zdarzeniu poinformował dziś (czwartek, 19 września) po 12. oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie kpt. Janusz Dryll. – Dzieci wraz z nauczycielami zostały przeprowadzone do pobliskiego kościoła – relacjonował. – Jak podała dyrekcja jest to 658 uczniów. Na miejscu jedna osoba wymagała udzielenia pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Obecnie trwa przeszukiwanie i przewietrzanie szkolnych pomieszczeń.

Jak dodał kpt. Dryll – 4 dzieci zostało zabranych do szpitala. – Jeszcze dwoje uskarża się na lekkie bóle brzucha – informował. – Trwa również sukcesywne informowanie rodziców i odbieranie przez nich dzieci z pobliskiego kościoła.

Ostatecznie do szpitala trafiło 11 dzieci, ponad 200 udzielono pomocy medycznej na miejscu. – Dzieci trafiło do nas z objawami lekkiego zatrucia – mówił dyrektor mławskiego szpitala Waldemar Rybak. – Po przebadaniu przez pediatrę i udzieleniu pomocy zostały zwolnione do domów.

Lekcje odwołano. Policja prowadzi dochodzenie.