Zwłoki dziecka znalezione w lesie. Matka i konkubent zatrzymani w powiecie ciechanowskim

Ciechanowscy policjanci zatrzymali dwoje 19-latków Karolinę W. i Damiana G. w związku ze śmiercią 4,5-letniego Leona – syna Karoliny W., którego zwłoki znaleziono dzisiaj nad ranem w lesie koło Garwolina.

Zatrzymania dokonano w Gogolach Wielkich, w gminie Gołymin, gdzie Karolina W. i Damian G. wynajmowali mieszkanie. – Zatrzymanie było czynnością wykonywaną dla innej jednostki – powiedział nam dzisiaj komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Zbigniew Andres. – Dostaliśmy informację o adresie, pod którym mogą przebywać. Pojechali tam nasi policjanci i dokonali zatrzymania tych osób.

Zatrzymanie miało miejsce we wtorek (25 października) o godz. 21.20. – Konkubent matki odnalezionego w lesie pod Garwolinem 4,5-latka, 19-letni Damian G. w czasie rozpytania po zatrzymaniu, przyznał się do zakopania zwłok dziecka – poinformowało PAP źródło w policji – podała Polska Agencja Prasowa.

Jak podaje PAP – Zwłoki dziecka odkopano dzisiaj (środa, 26 października) w miejscowości Ruda Talubska. Ciało było zawinięte w koc i zakopane w płytkim dole.

– Wcześniej rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska poinformowała, że 21 października prababcia dziecka na terenie komendy stołecznej zgłosiła zaginięcie prawnuka, z którym od dłuższego czasu nie miała kontaktu. Od tamtej pory poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Stołecznej Policji, Mińska Mazowieckiego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i komendy z Garwolina. W środę rano odnaleziono ciało 4,5-latka – informuje Polska Agencja Prasowa.

Postępowanie w tej bulwersującej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.

red