Bo jechał za szybko przez Pomorze

– Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ciechanowskiej grupy SPEED kolejnej osobie zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

Do zatrzymania doszło wczoraj (wtorek, 26 kwietnia) ok. 19. w Pomorzu (gm. Opinogóra Górna) na drodze krajowej nr 60. Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 22-letniego kierowcę renaulta laguny, który przekroczył prędkość o 58 km/h.

– Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz zatrzymania dokumentu na kierującego za przekroczenie prędkości nałożono mandat karny w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych – relacjonuje kom. Jolanta Bym. – Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

red