Jechała pijana i uszkadzała samochody

Do dwóch lat więzienia grozi 40-letniej mieszkance Ciechanowa, która jadąc fiatem i mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie uszkodziła cztery samochody zaparkowane na ul. Wyzwolenia.

– Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (25 czerwca). Dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał informację od świadka zdarzenia, który widział jak kierująca samochodem osobowym marki fiat, uszkodziła zaparkowane przy drodze pojazdy. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, którzy zatrzymali kobietę. Z wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że kierująca fiatem na prostym odcinku drogi, podczas wykonywania manewru omijania uderzyła w zaparkowanego seata i skodę. Następnie skoda uderzyła w pojazd ford, a ten w stojące przed nim audi. Badanie alkomatem wykazało w  organizmie 40-letniej ciechanowianki ponad 2 promile alkoholu – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialna kierująca może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Czeka ją również wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Kobieta poniesie także konsekwencje za spowodowanie szkód w innych pojazdach.

– Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu – nawet ta najmniejsza,  zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości a przede wszystkim obniża koncentrację. Apelujemy do kierowców o rozwagę, ponieważ jazda w stanie nietrzeźwości stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak też innych uczestników ruchu – ostrzega mł. asp. Magda Zarembska.

red