Kontrabanda za ponad 130 tys. zł przechwycona w powiecie mławskim

Pochodzące z przemytu alkohol i papierosy o łącznej wartości ponad 130 tys. zł ujawnili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie na terenie powiatu mławskiego. Zatrzymali dwie osoby.

– Do zatrzymań i ujawnienia kontraband doszło tuż przed świętami. 39-letni mławianin został zatrzymany do kontroli drogowej w pobliżu Mławy. W bagażniku oraz na tylnej kanapie pojazdu przewoził kartony z zawartością 50 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska. – Tego samego dnia, na terenie gminy Wieczfnia Kościelna, w budynkach należących do 47-letniego mieszkańca pow. mławskiego, kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli duże ilości papierosów różnych marek oraz 99 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości blisko 100 tys. zł. 

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani. Są podejrzani o nielegalny przewóz oraz przechowywanie wyrobów akcyzowych. Za przestępstwo to grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności. Obie prowadzone sprawy mają charakter rozwojowy.

red

Fot. KPP w Mławie