„Lekcje z ZUS” – dziewiąta edycja projektu edukacyjnego ZUS dla uczniów szkół średnich

Wraz nowym rokiem szkolnym, ruszyła kolejna, dziewiąta już edycja „Lekcji z ZUS” organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. „Lekcje z ZUS” to doskonała okazja nie tylko do poszerzenia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, ale i do zdobycia atrakcyjnych nagród w kończącej lekcje Olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Każdy uczeń, który weźmie udział w projekcie, może spróbować swoich sił w Olimpiadzie. Zwycięzcy mogą liczyć na indeksy, dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu renomowanych uczelniach oraz nagrody rzeczowe. Zgłoszenia szkół do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 28 października 2022 r. – informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Od 2014 r. w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział łącznie ponad 516 tys. uczniów. W roku szkolnym 2021/2022 w Olimpiadzie uczestniczyło ponad 35 tys. uczniów z całej Polski.

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla szkół średnich. Podczas czterech lekcji, uczniowie dowiedzą się czym są ubezpieczenia społeczne, jakie niosą korzyści, a jakie obowiązki. Dla tych, którzy planują prowadzenie własnej działalności są doskonałym wsparciem w zrozumieniu jakim ubezpieczeniom podlegają płatnicy składek, czyli przedsiębiorcy. Dowiedzą się, jak założyć własną firmę, czy też jak zgłosić się do ubezpieczeń. Ta wiedza pozwoli świadomie podejmować decyzje na etapie dorosłego zawodowego życia.

ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować zajęcia o ubezpieczeniach: scenariusze, prezentacje multimedialne, filmy, gry i zeszyty ćwiczeń. Są do pobrania na stronie internetowej Materiały – ZUS . Nauczyciele mogą też skorzystać z nagrań wideo gotowych lekcji a także wsparcia pracowników Zakładu.

Zapraszamy do udziału w olimpiadzie. W sprawie organizacji zajęć ,,Lekcje z ZUS” można skorzystać z pomocy koordynatorów ds. edukacji i komunikacji społecznej. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej www.zus.pl/edukacja, w zakładce kontakt do koordynatorów.

Monika Kiełczyńska, Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego