Mirosław Szymańczyk odchodzi z Rady Powiatu Ciechanowskiego

Z mandatu radnego Rady Powiatu Ciechanowskiego zrezygnował Mirosław Szymańczyk (PSL). Wszystko wskazuje na to, że jego miejsce zajmie Barbara Kamińska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie.

Mirosław Szymańczyk, w latach 90. ubiegłego wieku m.in. zastępca prezydenta Ciechanowa, a obecnie – prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ciechanowie. W wyborach samorządowych w 2018 r. mandatu radnego powiatowego nie zdobył (uzyskał 400 głosów), ale wszedł do Rady po tym, gdy z mandatu zrezygnował Przemysław Zadrożny, który objął stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej.

Jak poinformował dzisiaj (poniedziałek, 7 lutego) Komisarz Wyborczy w Ciechanowie I – Waldemar Królikowski: „Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 1 lutego 2022 r. mandatu radnego wybranego do Rady Powiatu Ciechanowskiego w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 2 – KOMITET WYBORCZY PSL, z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu. Radnym, którego mandat wygasł jest Mirosław SZYMAŃCZYK”.

Kolejnym na liście wyborczej PSL w okręgu wyborczym nr 1 (Ciechanów) kandydatem z największą ilością (378) głosów jest Barbara Kamińska- – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie.

Przypomnijmy, że w powiecie ciechanowskim rządzi koalicji PSL-CBUW-PO.

red