Na drogach powiatu ciechanowskiego wciąż niebezpiecznie

Wczoraj (poniedziałek, 29 kwietnia) policjanci z KPP w Ciechanowie pracowali na miejscu dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

– Na krajowej „sześćdziesiątce” w miejscowości Gostkowo kierująca seatem nie zachowała bezpiecznej odległości i doprowadziła do kolizji z dwoma pojazdami. Z kolei na skrzyżowaniu pętli miejskiej z ul. Wierzbową kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przed majowym weekendem apelujemy o zwiększoną uwagę i ostrożność na drodze! – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Ciechanowie.

Około godz. 9.10 na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Gostkowo doszło zderzyły się trzy auta. Jak ustalili policjanci, kierująca seatem, 43-letnia mieszkanka powiatu makowskiego, nie zachowała bezpiecznej odległości i doprowadziła do kolizji z seatem i peugeotem. Nikomu nic poważnego się nie stało. Kierująca seatem została ukarana mandatem. Tego samego dnia około godz. 17.20 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu pętli miejskiej z ul. Wierzbową. Z ustaleń interweniujących funkcjonariuszy wynikało, że kierujący oplem, 43-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem, 47-letniej mieszkance powiatu gdańskiego. Do szpitala został przewieziony pasażer opla, 25-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń. Kierowca opla za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

– Przed majowym weekendem apelujemy do wszystkich kierowców o zwiększoną uwagę i ostrożność na drodze. Wyruszając w najbliższych dniach w drogę, nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich, o kulturze jazdy i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii – przypomina pani rzecznik.

red

Fot. KPP w Ciechanowie