Na Mazowszu rodzice złożyli już ponad 47 tys. wniosków o wyprawkę szkolną

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. W pierwszych dniach lipca w województwie mazowieckim złożono już ponad 47 tys. wniosków na 67 tys. dzieci.

Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

– W ramach programu „Dobry Start” rodzice, bez względu na to jaki mają dochód, mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup wyprawki szkolnej, czyli na przykład na zakup podręczników, zeszytów, czy przyborów szkolnych. Warto przypomnieć, że wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Wnioski o 300 zł dla ucznia będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września.

Samo złożenie wniosku jest bardzo proste. Trzeba jednak pamiętać, by bezbłędnie wpisać dane takie jak: prawidłowy numer PESEL dzieci, nazwę oraz adres szkoły czy aktualny numer konta, na które zostanie przekazane świadczenie.

Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Wnioskować można także przez aplikację mobilną mZUS, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby aktywować aplikację mobilną ZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.