Nie żyje Mieczysław Piotrowski – rolnik, społecznik, wieloletni sołtys

– 13 listopada 2023 r. z głębokim żalem i smutkiem pożegnaliśmy śp. Mieczysława Piotrowskiego, rolnika, wieloletniego sołtysa oraz członka zespołu Melodia. Był aktywnym społecznikiem, jako sołtys przez 38 lat z wielkim zaangażowaniem działał na rzecz mieszkańców. Jako lider wiejskiej społeczności przyczyniał się do rozwoju sołectwa Opinogóra Kolonia. Był obdarzony pięknym, mocnym głosem i niezwykłą wrażliwością muzyczną. Śp. Mieczysław Piotrowski aktywnie angażował się w działalność zespołu Melodia, uświetniając swoim talentem wiele lokalnych uroczystości – napisał na portalu społecznościowym wójt gminy Opinogóra Górna Piotr Czyżyk.

– W naszej pamięci śp. Mieczysław Piotrowski pozostanie jako człowiek o wielkim sercu i nienagannej kulturze osobistej, uśmiechnięty, pogodny, uczynny, zaangażowany w życie społeczne i kulturalne naszej gminy. Pogrążonej w żałobie rodzinie w imieniu całego samorządu składam wyrazy głębokiego współczucia – napisał wójt Piotr Czyżyk.

Mieczysław Piotrowski miał 89 lat. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dzisiaj (środa, 15 listopada) modlitwą różańcową o 12.30 w kościele parafialnym w Opinogórze Górnej. O 13. rozpocznie się Msza św. Ś.p. Mieczysław Piotrowski zostanie pochowany na opinogórskim cmentarzu parafialnym.

Mieczysław Piotrowski to drugi zmarły w ostatnich dniach członek zespołu “Melodia”. Dzień wcześniej, w wieku 72 lat zmarł Mirosław Laskowski: https://www.ciechtivi.pl/nie-zyje-miroslaw-laskowski-strazak-spolecznik-muzyk/

red

Fot. Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej