Niebezpieczne zachowanie za kierownicą i narkotyki w domu

37-letni mławianin trafił na trzy miesiące do aresztu, a jego 27-letnia partnerka otrzymała policyjny dozór. W ich domu policjanci znaleźli narkotyki warte na „czarnym rynku” ok. 30 tys. zł. W dodatku przed zatrzymaniem oboje stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym zamieniając się miejscami za kierownicą auta, którym jechali drogą S 7.

– Patrol ruchu drogowego, pełniący służbę na odcinku S7 w pobliżu węzła Uniszki Zawadzkie, zauważył kierującego volkswagenem, który na widok patrolu, nie zwalniając, opuścił miejsce kierowcy, przesiadając się z siedzącą obok pasażerką. Został natychmiast zatrzymany. Jak się okazało w trakcie kontroli, 37-letni mieszkaniec Mławy, kilka lat temu stracił prawo jazdy. Przesiadając się z pasażerką, próbował uniknąć odpowiedzialności. Zarówno on jak i jadąca z nim 27-letnia mławianka, odpowiedzą przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To jednak dopiero początek ich problemów. Jak się okazało w trakcie kontroli, oboje mogli być pod wpływem środków odurzających. Wynik badania narkotestem, dla obojga zatrzymanych, okazał się pozytywny. Pobrano od nich krew do weryfikacji wyniku testu – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Dalsze czynności przejęli mławscy kryminalni, którzy w domu pary zatrzymanych znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Policjanci odnaleźli marihuanę, haszysz, amfetaminę oraz inne substancje psychoaktywne. Łącznie ponad 660 gram narkotyków o wartości czarnorynkowej prawie 30 tys. zł. W wyniku czynności nadzorowanych przez mławską prokuraturę, zatrzymany 37-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

– Decyzją Sądu Rejonowego w Mławie został aresztowany na 3 miesiące. Jego 27- letnia partnerka usłyszała zarzut posiadania narkotyków, prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny. Trwają dalsze czynności w śledztwie, prowadzone przez mławską prokuraturę i policję – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP w Mławie