Piją i jadą. Także kierowcy jednośladów

Jazda na “dwóch gazach”, to nie tylko domena kierowców samochodów. – Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość – to zasady, którymi powinni kierować się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Niestety na drogach naszego powiatu nie brakuje amatorów jednośladów, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. W ostatnich dniach policjanci zatrzymali pijanych: motocyklistę, motorowerzystę oraz rowerzystę. „Wpadł” również cyklista w stanie po użyciu alkoholu – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

W miniony piątek (21 lipca) w Glinojecku na ul. Płockiej policjanci z Posterunku Policji zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów. Badanie stanu trzeźwości 37-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. – W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 2500 zł. Drugi cyklista, 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego kierował rowerem mając ponad 0,3 promila. W tym przypadku mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 1000 zł – informuje asp. Magda Zarembska.

Poważniejsze konsekwencje czekają kierującego motocyklem, którego również w miniony piątek zatrzymali w Ciechanowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. – 29-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego wsiadał za kierownicę mając ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawień do kierowania wymaganych dla pojazdu, którym się poruszał. Mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – relacjonuje pani rzecznik.

Taka sama kara grozi 25-letniemu motorowerzyście, który „wpadł” w minioną niedzielę (23 lipca) na ul. Wojska Polskiego w Ciechanowie. – Badanie stanu trzeźwości w tym przypadku wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 25-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego również wybrał się na przejażdżkę nie mając prawa jazdy – informuje asp. Magda Zarembska.

Policjanci apelują o rozwagę i odpowiedzialność na drodze! Pijani kierowcy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

red