Pijany kierowca sprawcą kolizji drogowej

35-letni obywatel Ukrainy zatrzymany przez ciechanowskich policjantów miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierując renaultem nie zachował bezpiecznej odległości uderzył w tył jadącego przed nim auta. – Za popełnione przestępstwo 35-latkowi grozi do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (30 listopada) w Ciechanowie na ulicy Pułtuskiej. – Jak wynikało z ustaleń interweniujących funkcjonariuszy, 35-letni obywatel Ukrainy, kierując renault, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącej przed nim skody. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że 35-letni kierowca renault zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje pani rzecznik. – Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu 35-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci ostrzegają i przypominają: zaburzenia koncentracji, błędna ocena odległości i szybkości, zbyt wysoka ocena własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy zaburzenia widzenia — to tylko niektóre z  objawów, jakie pojawiają się po wypiciu alkoholu. Decydując się na kierowanie pojazdem po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu drogowego. 

red

Fot. KPP Ciechanów