Policjanci pomogli 92-latce, która nie pamiętała drogi do mieszkania

– Hasło „Pomagamy i chronimy” to nie tylko słowa. Udowodnili to ciechanowscy policjanci, którzy pomogli zagubionej 92-latce – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

– Służba w Policji to przede wszystkim niesienie pomocy potrzebującym. Policyjne interwencje dotyczą różnych sytuacji. Część z nich związana jest z dramatycznymi chwilami, w których zagrożone jest ludzkie życie, a część dotyczy drobnych spraw, jednak nie mniej ważnych. Do każdej interwencji funkcjonariusze podchodzą profesjonalnie i z przyświecającą ideą – pomóc drugiemu człowiekowi – mówi pani rzecznik.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę rok (31 grudnia). – Kilka minut przed godz. 23. policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego patrolujący teren miasta zauważyli na jednej z ulic zdezorientowaną i przestraszoną kobietę. 92-letnia ciechanowianka twierdziła, że wybrała się do kościoła, lecz był on zamknięty. W drodze powrotnej straciła orientację, nie wiedziała, gdzie się znajduje i jak ma wrócić do domu – relacjonuje asp. Magda Zarembska. – Policjanci zaopiekowali się seniorką. Kobieta była zmarznięta, dlatego też funkcjonariusze zabrali ją do radiowozu, gdzie mogła się ogrzać, a następnie odwieźli do miejsca zamieszkania. Na szczęście pomoc przyszła w porę i kobiecie nic się nie stało, nie potrzebowała pomocy medycznej.

Policja apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na starsze, często nieporadne, chore osoby, które potrzebują opieki. Szczególnie pory nocne są dla nich niebezpieczne. – Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie – apeluje asp. Magda Zarembska.

red