Policjanci ze Szczytna przejeżdżając przez Ciechanów zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki

Dwaj policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki.

– Udowodnili, że policjantem jest się zawsze, w każdym miejscu i o każdej porze – komentuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie podkom. Ewa Brzezińska. – W środę dyżurny ciechanowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że w kierunku Mławy jedzie samochód ciężarowy, którego tor jazdy może wskazywać, że kierujący nim jest nietrzeźwy. Informację tą przekazało dwóch funkcjonariuszy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – podinsp. Arkadiusz Tomaszek oraz nadkom. Marek Żukiewicz, którzy przejeżdżając przez teren Ciechanowa zauważyli niebezpieczną jazdę ciężarówki. Jadąc za nim, cały czas przekazywali informacje do dyżurnego.

Siedzący za kierownicą pojazdu ciężarowego mężczyzna zatrzymał się na jednej ze stacji paliw. Policjanci ze Szczytna podeszli do kierowcy i nie pozwolili mu na dalszą jazdę. Przypuszczenia funkcjonariuszy o nietrzeźwym kierowcy potwierdziły się. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u 38-latka niemal promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

red